This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Amelia Side Chair
- Lee Jofa
SKU
H4727S.SIDE CHAIR.0
19W x 25D x 38H
In stock
Amelia Side Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 10 Weeks |
| Width | 19 in |
| Depth | 25 in |
| Height | 38 in |
| Inside Depth | 18.5 in |
| Seat Height | 21 in |
| Seat Depth | 18.5 in |
| Yardage | 1.75 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Dining |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning