This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
FP Isabella Sofa
- Lee Jofa
- Frank Ponterio
SKU
HP1000-7.SOFA.0
84W x 36D x 32.5H
In stock
Fp Isabella Sofa
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Designer | Frank Ponterio |
| Type | Sofas |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 10 Weeks |
| Width | 84 in |
| Depth | 36 in |
| Height | 32.5 in |
| Inside Width | 75.5 in |
| Inside Depth | 23.5 in |
| Inside Height | 12.5 in |
| Arm Height | 32 in |
| Seat Height | 20 in |
| Seat Depth | 23.5 in |
| Yardage | 14.5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning