This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Nowell Stationary Chair
- Lee Jofa
SKU
HT4738-20.UPHOLSTERED CHAIR.0
32W x 36D x 33H
In stock
Nowell Stationary Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Width | 32 in |
| Depth | 36 in |
| Height | 33 in |
| Inside Width | 24 in |
| Inside Depth | 20 in |
| Arm Height | 26 in |
| Seat Height | 19 in |
| Seat Depth | 20 in |
| Yardage | 8 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning