This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Willow Chair
- Lee Jofa
SKU
HT4745-20.CHAIR.0
26.5W x 30.5D x 34H
In stock
Willow Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Width | 26.5 in |
| Depth | 30.5 in |
| Height | 34 in |
| Inside Width | 20.5 in |
| Inside Height | 14.5 in |
| Arm Height | 23.5 in |
| Seat Height | 19.5 in |
| Seat Depth | 21 in |
| Yardage | 7.5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning