This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Clementine Slipper Chair
- Lee Jofa
SKU
HT4746-20.CHAIR.0
21.5W x 25.5D x 35.5H
In stock
Clementine Slipper Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Width | 21.5 in |
| Depth | 25.5 in |
| Height | 35.5 in |
| Inside Height | 16 in |
| Seat Height | 19.5 in |
| Seat Depth | 20.5 in |
| Yardage | 5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning