This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Palazzo - Twilight Blue
- Brunschwig & Fils
- Jagtar
SKU
JAG-50045.5.0 - Limited Stock
In stock
| Width | 54 in (137.16 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 26.8 in (68.07 cm) |
| Horizontal Repeat | 28.8 in (73.15 cm) |
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Designer | Jagtar |
| Type | Silk |
| Country of Manufacture | Made In Thailand |
| Notes | The Venezia Collection |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 2 - 3 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Silk - 100% |
| Furniture Grade | 85 |
| Pattern | Damask |
|---|---|
| End Use | Multipurpose |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters
Similar Items