This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Periwinkle Sheer - Green
- Baker Lifestyle
SKU
LB50094.760.0 - Discontinued
In stock
Minimum Order Quantity: 3
| Width | 53 in (134.62 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 7 in (17.78 cm) |
| Horizontal Repeat | 6 in (15.24 cm) |
| Brand | Baker Lifestyle |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Railroaded | No |
| Composition | Cotton - 96%, Rayon - 4% |
| Pattern | Botanical & Floral |
|---|---|
| End Use | Drapery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters
Similar Items