This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Beckett Paper - Garnet
- Lee Jofa
- Barwick Wallcovering
SKU
P2023112.9.0
In stock
This item is sold in increments of 1.000
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Collection | Barwick Wallcovering |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| General Delivery If Not In Stock | 8 - 9 Weeks |
| Finish | Pretrimmed |
| Railroaded | No |
| Notes | Coordinating Fabric 2023115 |
| Note | Priced And Sold By The 10 Yard Roll |
| Composition | Cellulose - 60%, Polyester - 24%, Mineral Fillers - 12%, Binder - 4% |
| Width | 26.5 in (67.31 cm) |
| Vertical Repeat | 22.5 in (57.15 cm) |
| Horizontal Repeat | 26.5 in (67.31 cm) |
| Wallcovering Area | 66.25 Square Feet |
| Pattern | Animal Skins |
|---|---|
| Cleaning Code | Wallcovering |
Certification Letters
Similar Items