This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Willow Lake Paper - Teal
- Lee Jofa
- Lee Jofa 200 Wallcovering
SKU
P2023123.1613.0
In stock
This item is sold in increments of 1.000
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Collection | Lee Jofa 200 Wallcovering |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In United Kingdom |
| General Delivery If Not In Stock | 12 - 13 Weeks |
| Finish | Pretrimmed |
| Railroaded | No |
| Notes | Coordinating Fabric 2023128 |
| Note | Priced And Sold By The 11 Yard Roll |
| Composition | Wood Pulp - 59%, Binder - 21%, Other - 20% |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Vertical Repeat | 28.5 in (72.39 cm) |
| Horizontal Repeat | 27 in (68.58 cm) |
| Wallcovering Area | 74.25 Square Feet |
| Pattern | Chinoiserie |
|---|---|
| Cleaning Code | Wallcovering |
Certification Letters
Similar Items