This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
RENALDO 3 ARM SCONCE
- Donghia
SKU
RENALDO 3 ARM SCONCE
In stock
RENALDO 3 ARM SCONCE
This item is sold in increments of 1.000
The Renaldo Sconce makes a statement. Distinctively Donghia, this sconce features handblown Murano glass globes. The oval globes have gradient colors and a polished diagonal opening to compliment the quiet luxury of the thick, rich glass of this signature sconce. Custom made to order in Italy. Inquire about UL certification options.
| Brand | Donghia |
|---|---|
| Type | Wall Sconces |
| General Delivery If Not In Stock | 12 - 13 Weeks |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Shipped Via | UPS Ground |
| Socket Type | 3 bulbs. Type G16 Clear. Candelabra base. 25W recommended. |
| Wattage | 60 |
| Length | 20.5 in (52.07 cm) |
| Width | 14 in (35.56 cm) |
| Height | 16 in (40.64 cm) |
| End Use | Lighting |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning